Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Allegro w orkiestrze Owsiaka

Podczas najbliższego, XI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dostępny będzie serwis aukcyjny online, z którego dochód zostanie przekazany fundacji Owsiaka. Pieniądze z finału przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych.

Obsługę techniczną przedsięwzięcia prowadzić będzie Allegro.pl zaś finansową (księgowanie wpłat za aukcje) WOŚP. Podobnie jak przed rokiem, za pośrednictwem serwisu aukcyjnego znajdującego się pod adresemhttp://aukcje.wosp.org.pl będzie można przekazywać pieniądze na rzecz orkiestry. W aukcjach udział może wziąć każdy internauta, wystawiając dowolny przedmiot zgodny z regulaminem aukcji. Najciekawsze przedmioty zaprezentowane zostaną podczas telewizyjnego finału orkiestry, zaś licytować je będzie można na stronach aukcyjnych. Korzystanie z serwisu aukcyjnego WOŚP jest darmowe. Nie są też pobierane żadne prowizje od sprzedanych przedmiotów.

Przed rokiem, za pośrednictwem serwisu aukcyjnego, zebranych zostało ponad 400 tys. zł. Na aukcjach pojawiły się takie przedmioty jak Śmigłowiec Mi-2 (sprzedany za 75 tys. zł), wóz strażacki (ponad 45 tys. zł), zegarek Leszka Milera (ponad 30 tys. zł) oraz lokomotywa spalinowa i złote serduszka.

"Jeszcze kilka lat temu, podczas telewizyjnego Finału, przy naszych aukcjach złotych serduszek i złotych kart telefonicznych szumiały odbierane przez kilkudziesięciu operatorów telefony. Ludzie zgłaszali propozycję, podbijali stawkę, pytali, na którym są miejscu, atmosfera grzała się z minuty na minutę aż do wieczornego Finału. I nagle w zeszłym roku stwierdziliśmy, że wszystko to powoli zastępuje Internet. To przez niego ludzie kontaktują się w sprawie "złotej stawki", to przez niego przesyłają nam informacje, zapytania, podsumowania. Internet stał się potęgą, piórem, kałamarzem, telefonem, tubą na wszelkie informacje. O jego potędze świadczy chociażby zeszłoroczna aukcja różności zorganizowana przez Allegro. Od rzeczy drobnych po rzeczy wielkie, od rzeczy symbolicznie wartościowych po rzeczy wartościowe ogromnie. Okazało się, że bardzo dużo ludzi skorzystało z tej formy wspomagania Finału Orkiestry" - powiedział Jurek Owsiak.