Allegro udostępnia wtyczkę do przeglądarki

Asystent Allegro jest wtyczką do przeglądarek Firefox i Google Chrome. Udostępnia ona cześć funkcji platformy aukcyjnej bez konieczności otwierania wchodzenia do serwisu. Przygotowana została także aplikacja o takich samych funkcjach.

Wtyczka działa w przeglądarkach niezależnie od systemu operacyjnego, dlatego z jej funkcjonalności mogą skorzystać także użytkownicy komputerów Mac oraz systemu Linux. Dodatek powinien być także kompatybilny z eksperymentalnymi i mniej rozpowszechnionymi wersjami tych przeglądarek, takimi jak Swiftfox, Chromium czy Iron.

Dzięki zastosowaniu wtyczki oraz aplikacji możliwe jest natychmiastowe wyszukanie w Allegro ciągu słów zaznaczonego w oknie przeglądarki, na przykład na stronie sklepu internetowego bądź na reklamie. Zaznaczony fragment jest natychmiast wyszukiwany w trwających aukcjach na portalu internetowym.

Aplikacja korzysta z systemu zakładek, które mają ułatwiać dostęp do wszystkich funkcji portalu. Najważniejszą z nich ma być zakładka "ulubione", gdzie automatycznie dodawane są najczęściej wykorzystywane funkcje i kategorie. Dzięki temu dostęp do nich ma być błyskawiczny, bez potrzeby przechodzenia przez kolejne okna w przeglądarce.

Za największą innowację uznawany jest system powiadomień na bieżąco informujących o obserwowanych aukcjach. Powiadomienia będą wyświetlane w rogu ekranu, bez konieczności otwierania lub logowania się w przeglądarce na profil na Allegro. Konieczne jest jednak podanie swoich danych w ustawieniach samej wtyczki.