Allegro też wyłoni najlepszy startup

Allegro zamierza wyłonić najciekawszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy. Jego autor lub autorzy otrzymają 10 000 euro na rozwój swojego projektu oraz pomoc w jego realizacji i promocji.

Ostatnio pisałem, że pomysłowi e-przedsiębiorcy nie powinni narzekać na brak możliwości zdobywania funduszów na rozwój biznesu. Jeżeli nie skorzystają ze środków z UE, zawsze mogą poszukać pomocy inwestora, a temu sprzyjają konkursy dla startupów. Konkursy których w Polsce rodzi się coraz więcej.

Na początku października Agora startuje z przeglądam startupów pt. Startup Fest. Wcześniej, bo we wrześniu, najlepszego raczkującego e-biznesu poszuka także Allegro. W odróżnieniu jednak od inicjatywy Agory, organizowany przez Allegro konkurs ("Start with e-nnovation") nastawia się na startupy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

"Konkurs skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes - innowacyjny serwis, firmę internetową, nową funkcjonalność - czyli wszystko, co może zrewolucjonizować Internet. Mogą wziąć w nim udział innowatorzy z Polski, ale także z Rosji, Węgier, Czech, Ukrainy i pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej" - głosi informacja prasowa Allegro.

Nagroda główna to ok. 40 tys. zł. Jeżeli trzymać się porównań, to Agora oferuje 50 tys. zł plus 100 tys. na kampanię reklamową.

Allegro też wyłoni najlepszy startup

- Aby zgłosić pomysł wystarczy do 16 sierpnia 2010 przesłać opis projektu i jego krótką prezentację - mówi Magdalena Krukowska z Zespołu PR Grupy Allegro. - "Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń międzynarodowe jury do 30 sierpnia wybierze pięciu finalistów, których pomysły mają największy potencjał" - dodaje.

Jakie jury? Zwycięzcy pierwszego etapu będą mogli przedstawić swój projekt blogerom, przedsiębiorcom i osobom związanym z e-biznesem z całego świata (m.in. Jarosław Sobolewski dyrektor generalny IAB Polska czy Nikos Anagnostou z Grecji - dwukrotny zwycięzca Athens Startup Weekend). Ma nie zabraknąć także przedstawicieli VC. Impreza odbędzie się we wrześniu w Poznaniu na konferencji "e-nnovation - e-commerce w Europie Centralnej".