Allegro też wyłoni najlepszy startup

Allegro zamierza wyłonić najciekawszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy. Jego autor lub autorzy otrzymają 10 000 euro na rozwój swojego projektu oraz pomoc w jego realizacji i promocji.

Ostatnio pisałem, że pomysłowi e-przedsiębiorcy nie powinni narzekać na brak możliwości zdobywania funduszów na rozwój biznesu. Jeżeli nie skorzystają ze środków z UE, zawsze mogą poszukać pomocy inwestora, a temu sprzyjają konkursy dla startupów. Konkursy których w Polsce rodzi się coraz więcej.

Na początku października Agora startuje z przeglądam startupów pt. Startup Fest. Wcześniej, bo we wrześniu, najlepszego raczkującego e-biznesu poszuka także Allegro. W odróżnieniu jednak od inicjatywy Agory, organizowany przez Allegro konkurs ("Start with e-nnovation") nastawia się na startupy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

"Konkurs skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes - innowacyjny serwis, firmę internetową, nową funkcjonalność - czyli wszystko, co może zrewolucjonizować Internet. Mogą wziąć w nim udział innowatorzy z Polski, ale także z Rosji, Węgier, Czech, Ukrainy i pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej" - głosi informacja prasowa Allegro.

Nagroda główna to ok. 40 tys. zł. Jeżeli trzymać się porównań, to Agora oferuje 50 tys. zł plus 100 tys. na kampanię reklamową.

- Aby zgłosić pomysł wystarczy do 16 sierpnia 2010 przesłać opis projektu i jego krótką prezentację - mówi Magdalena Krukowska z Zespołu PR Grupy Allegro. - "Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń międzynarodowe jury do 30 sierpnia wybierze pięciu finalistów, których pomysły mają największy potencjał" - dodaje.

Jakie jury? Zwycięzcy pierwszego etapu będą mogli przedstawić swój projekt blogerom, przedsiębiorcom i osobom związanym z e-biznesem z całego świata (m.in. Jarosław Sobolewski dyrektor generalny IAB Polska czy Nikos Anagnostou z Grecji - dwukrotny zwycięzca Athens Startup Weekend). Ma nie zabraknąć także przedstawicieli VC. Impreza odbędzie się we wrześniu w Poznaniu na konferencji "e-nnovation - e-commerce w Europie Centralnej".