Allegro szkoli seniorów

Edukacyjny projekt działający pod skrzydłami Allegro - Akademia Biznesu Internetowego rozszerza swą ofertę adresując ją do starszych użytkowników sieci.

Przez ponad 2 miesiące w trzydziestu miastach Polski (m. in. w Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Poznaniu i Łodzi) eksperci - wykładowcy Akademii Biznesu Internetowego szkolić będą starszych internautów. ABI Senior oferuje wykłady oraz praktyczne ćwiczenia z zakresu bezpiecznego dokonywania zakupów w sieci oraz nawiązywania nowych znajomości.

W zajęciach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 55 lat i posiadają podstawową wiedzę z zakresu obsługi komputera (środowiska Windows oraz przeglądarek internetowych).

Wszystkim, którzy zdecydują się wziąć udział w programie, chcemy pokazać, jak realny może okazać się świat wirtualny - brzmi zapowiedź organizatorów ABI Senior. Chcemy odkryć przed uczestnikami nurtujące ich tajemnice, między innymi: zakupów bez wychodzenia z domu, nawiązywania nowych znajomości, możliwości dzielenia się swoją wiedzą i pasją oraz wykorzystywania nowych dróg komunikacji.

4-godzinne spotkanie szkoleniowe składa się z dwóch części. Pierwsza część to ćwiczenia praktyczne związane z dokonywaniem zakupów przez internet. W części drugiej (pt. Internet to nie tylko zakupy) uczestnicy mają możliwość wymiany doświadczeń związanych z surfowaniem po sieci. Grupy liczą do 20 osób. Zajęcia są bezpłatne.

ABI Senior to kolejny edukacyjny projekt uruchomiony przez największą platformę handlowo-aukcyjną w Polsce. Został on zainicjowany przez Allegro oraz Agencję Rozwoju Regionalnego we wrześniu 2008 r., oferuje cykl wykładów biznesowych dla obecnych i przyszłych użytkowników platformy aukcyjnej, które odbywają się w miastach powiatowych.

Wg raportu "Polski internet 2008/2009" opracowanego przez firmę badawczą Gemius internauci w wieku powyżej 55 lat stanowią 11,5% wszystkich użytkowników sieci. Miesięcznie spędzają oni on-line ok. 36 godz., dwa razy więcej niż cztery lata temu.

Źródło: Allegro