Allegro się promuje

Wczoraj pojawiły się w telewizji pierwsze spoty reklamowe Allegro.pl. To pierwsza w historii polskiej branży reklamowej tak duża akcja wizerunkowa spółki internetowej, choć epizodycznie pojawiały się już w telewizji reklamy Onetu czy Wirtualnej Polski.

Autorem pierwszej kampanii wizerunkowej marki Allegro jest agencja Just. Akcja przewiduje reklamy w telewizji, kinie, radiu oraz na nośnikach zewnętrznych. Zakupem mediów zajął się dom mediowy Media Concept.

Celem kampanii jest podkreślenie, że Allegro to nie tylko serwis aukcyjny, gdzie można coś kupić i sprzedać. Jak wiedzą wszyscy spełnieni przedsiębiorcy, firma ma szansę się utrzymać, gdy stoi za nią armia zadowolonych i wiernych klientów. Allegro dba więc o wizerunek nie tylko największej platformy aukcyjnej, ale przede wszystkim społeczności użytkowników i miejscem kontaktu pomiędzy ludźmi. Stąd hasło kampanii 'See you...' i telewizyjne spoty w czterech wersjach prezentujące najróżniejszych użytkowników.

Bartek Szambelan, rzecznik Allegro nie chciał zdradzić, ile kosztowała kampania ani na jak długo jest zaplanowana. - Moim zdaniem kampania wcale nie jest duża, nie jest też droga. Zapewnił też, że nie jest to kampania prewencyjna, zaplanowana jako odpowiedź na wolno lecz stale rosnącą popularność serwisu aukcyjnego eBay.pl. - Konsekwentnie realizujemy cele zaplanowane na początku roku, kiedy nie wiedzieliśmy jeszcze o starcie naszej konkurencji. Chodzi nam o to, aby podkreślić branding i markę Allegro. Spoty mają pokazywać, że oprócz możliwości robienia zakupów, Allegro to też miejsce spotkań ludzi - Allegro to Społeczność.

Obok nowych kanałów komunikacji marketingowej Allegro wykorzystywać będzie nadal naturalne dla siebie środowisko, czyli internet i współpracować z takimi partnerami jak Onet, Wirtualna Polska czy Interia oraz z tysiącami polskich stron WWW dzięki Programowi Partnerskiemu.

Z usług poznańskiego serwisu korzysta obecnie 3,4 mln Polaków. Użytkownicy mogą przebierać wśród blisko miliona aukcji dostępnych na stronach serwisu.

Spoty telewizyjne.