Allegro: rusza konto Firma

Już za tydzień na Allegro rusza projekt przygotowany z myślą o przedsiębiorcach i ich klientach: konto Firma.

Allegro przyzwyczaiło swoich użytkowników, że nowy wygląd serwisu wiąże się też ze zmianami funkcjonalnymi. Od momentu zmiany layouty pojawiły się na tej platformie handlowej np. konta dla niepełnoletnich, wyodrębniono sekcję erotyczną a Płacę z Allegro zastąpiły dotychczasowe Płatności Allegro.

Oto kolejna nowość: wszystkie konta na Allegro będą się już wkrótce dzielić na dwa rodzaje: konta zwykłe i konta Firma. Kto zechce występować na Allegro jako przedsiębiorca i wybierze konto Firma, będzie zobowiązany do uwiarygodnienia swojej działalności poprzez przysłanie skanów odpowiednich dokumentów. Cały proces ma być zautomatyzowany.

Loginy użytkowników, którzy prowadzą na Allegro działalność handlową jako zarejestrowani przedsiębiorcy, będą wyróżnione specjalnym znaczkiem. Dzięki temu mają oni być bardziej wiarygodni dla kupujących.

Allegro: rusza konto Firma

Takimi "teczkami" oznaczane będą konta firm.

"Przygotowując projekt konta Firma wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom licznej rzeszy użytkowników Allegro: zarówno solidnych sprzedających, którzy chcą być rozpoznawalni jako rzetelni partnerzy, jak i Kupujących, którzy chcą mieć pewność, że kupują towar pochodzący z wiarygodnego źródła. Mamy nadzieję, że znaczek spełni swoją funkcję i otworzy nowy rozdział w historii Allegro jako solidnej i bezpiecznej platformy handlowej" - pisze Allegro w komunikacie.