Allegro rezygnuje z telefonii komórkowej

QXL Poland, właściciel serwisu Allegro.pl, nie zostanie jednak mobilnym operatorem telefonii komórkowej. Ze swoich planów nie zamierza zrezygnować GG Network, które widzi dużą szansę w rynku MVNO.

Pod koniec zeszłego roku firmy QXL Poland i Polkomtel S.A. (operator sieci Plus), podpisały umowę o współpracy, której efektem miało być powstanie nowego operatora komórkowego na rynku MVNO. Oferta miała być dostarczana jedynie użytkownikom platformy handlowej Allegro.pl, a dystrybucja nowych usług odbywać się wyłącznie poprzez serwisy Grupy Allegro.pl. - "Telefonia komórkowa to kolejna usługa, jaką chcemy zaproponować naszym Użytkownikom" - mówił Maciej Oppeln-Bronikowski, dyrektor ds. korporacyjnych spółki QXL Poland, właściciela serwisu Allegro.pl.

Jak dziś poinformowały aukcje.org, QXL podjęło decyzję o zamknięciu tego projektu ze względu na brak możliwości wprowadzenia go w życie. Start telefonii planowany był na pierwszą połowę 2009 roku, co oznacza, że najprawdopodobniej telefonia tworzona przez GG Network wyprzedziłaby w czasie projekt QXL.

Jak powiedział dla InternetStandard.pl Patryk Tryzubiak, rzecznika Grupy Allegro, inwestycja w telefonię komórkową nie ma obecnie żadnego sensu. - "Po przejrzeniu sytuacji na rynku telefonii zrezygnowaliśmy całkiem z tego projektu. Odnotowujemy cały czas wzrost, więc decyzja nie ma nic wspólnego ze światową sytuacją ekonomiczną".

QXL nie jest jedyną spółką należąca do Naspers Limited, która rozpoczęła przygodę z telefonia komórkową. Projekt taki realizuje również GG Network. - "Nasze plany się nie zmieniły i widzimy dla GG dużą szansę w rynku MVNO" - mówi Jarosław Rybus, rzecznik GG Network - "GG jest innym rodzajem biznesu, oferuje narzędzia do komunikacji masowej. Jesteśmy bardzo zaawansowani w pracach i jesteśmy pewni, że to przemyślany ruch i rozwój dla GG".

Wycofanie się QXL z projektu Alletelefonii świadczy o tym, że koncern na poważnie zabrał się za porządki w grupie Allegro. W tym miesiącu z serwisu turystycznego AlleWakacje.pl wyodrębniony został serwis otoWakacje.pl (poświęcony wyłącznie indywidualnym ogłoszeniom turystycznym). Wcześniej z sieci zniknął serwis rekrutacyjny pracaAllegro.pl, który wystartował w tym samym okresie co Allewakacje (czerwiec 2008 r.).

W kwietniu br, największa platforma handlowa w Polsce Allegro.pl zaistniała na nowych rynkach. Serwisy aukcyjne spod znaku Grupy Allegro pojawiły się w Kazachstanie (www.allegro.kz) i na Białorusi (www.allegro.by).

Nie są to jedyne porządki wiosenne jakie przewidziane zostały dla grupy Allegro. - "Już wkrótce zakomunikujemy kolejne zmiany" - mówi P. Tryzubiak.

Czytaj też:

Telefonia komórkowa Allegro?

Porządki w grupie: Allegro uruchomiło kolejny serwis turystyczny