Allegro: powiadomienia przez GG i zapowiedź zmian

Dotychczasowe powiadomienia e-mailowe zyskują alternatywną metodę. Użytkownicy będą informowani o najważniejszych zdarzeniach także za pośrednictwem popularnego komunikatora. Allegro zapowiedziało również, że wkrótce wprowadzi inne rozwiązania, jak aktywacja konta przez szybkie wpłaty online.

Aby aktywować powiadomienia przez Gadu-Gadu, wystarczy zapisać swój nr GG w zakładce Ustawienia dostępnej z poziomu konta użytkownika Allegro. Chwilę później komunikator prześle nam wiadomość z kodem autoryzacyjnym. Wszystkie powiadomienia które będziemy otrzymywać przychodzić będą ze specjalnego numeru "600".

Allegro zapowiedziało również, że w najbliższym czasie wprowadzi kolejne funkcjonalności dla użytkowników. Pierwszą ma być zwrot prowizji, gdy zawini kontrahent (milczy, nie zapłacił, odmówił zakupu itd.). Kupujący nie będzie miał w takim wypadku prawa wystawić sprzedającemu komentarza (nawet pozytywnego).

Kolejnym usprawnieniem ma być aktywacja konta przez szybkie wpłaty online do której ma wystarczyć jedynie konto w jednym z popularnych banków. Jak czytamy na oficjalnym blogu Grupy Allegro: "Taka aktywacja jest przede wszystkim szybsza, a weryfikacja z pomocą szybkich wpłat online skuteczniejsza od listu aktywacji wysyłanego drogą pocztową." Użytkownik sam wybierze czy wygodniejsza będzie dla niego nowa forma aktywacji czy może tradycyjny list aktywacyjny.

Ostatnim z planowanych udogodnień ma być Graficzna ocena Sprzedającego, gdzie kupujący po zakończeniu transakcji anonimowo oceniał będzie sprzedającego w trzech obszarach: kontakt ze sprzedającym, realizacja zamówienia oraz zgodność przedmiotu z opisem (dokładne nazwy obszarów mogą ulec zmianie). Allegro przyznaje, że pomysł ten został zaczerpnięty z innego serwisu aukcyjnego - eBay, ale jak podaje Allegro: "Ponieważ graficzna ocena jest w eBayu i dokładnie przyglądaliśmy się jak to działa. Mamy od kogo uczyć się na błędach."