Allegro.pl współpracuje z Ogniwo.net

Ogniwo.net to serwis typu business networking, który pomaga w nawiązaniu kontaktów zawodowych. Allegro nikomu przedstawiać nie trzeba. Obie firmy postanowiły się wzajemnie promować.

Allegro.pl i Ogniwo.net podpisały umowę o współpracy, dotyczącą wzajemnej promocji swoich usług.

Użytkownicy Ogniwo.net mogą bezpośrednio ze stron serwisu dokonywać transakcji na Allegro.pl, klikając w belkę umieszczoną w stopce każdej strony Ogniwo.net. Z kolei Allegro.pl będzie promować serwis Ogniwo.net na stronach kategorii Komputery i Fotografie.

- Celem współpracy z Ogniwo.net jest dla nas udostępnienie ciekawej funkcjonalności użytkownikom Allegro.pl. Serwisy tego typu są bardzo popularne w USA, w Polsce ich popularność dopiero się zaczyna - mówi Artur Brzęczkowski, dyrektor marketingu Allegro.pl.

Serwis ogniwo.net jest przykładem serwisu opartego na sieci zawodowych kontaktów. Użytkownicy mogą - poprzez istniejące już kontakty - zawrzeć znajomość ze znajomym znajomego. Zarejestrowanym użytkownikom serwis umożliwia dotarcie do osób o poszukiwanym profilu zawodowym: pracujących w określonej branży, firmie, kończących wybrane uczelnie. Choć serwis ogniwo.net twierdzi, że jest największym tego typu serwisem w Polsce, brak jest danych o nim w wynikach Megapanelu.

Inne tego typu serwisy "business networkingowe" to LinkedIn.com, który może się pochwalić liczbą około 4,8 mln użytkowników na świecie czy BizWiz.com, który działa w 186 krajach łącząc pracowników 300 tys. firm.