Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Allegro.pl przestało działać...

...od godziny 13:00 serwis ma awarie. Nie działa też serwis zakupów grupowych Citeam.pl.

Nie wiadomo jaka jest przyczyna awarii. Na stronie Allegro na serwisie Facebook pojawił się taki komunikat: "Przepraszamy za awarię serwisu. Gdy tylko będziemy mieć bliższe informacje, niezwłocznie Wam je przekażemy".

Nie działała też czeska wersja Allegro - Aukro.cz. Co oznacza problem w centrum danych, bo łącza internetowe firma zapewne miała nadmiarowe, zapasowe.

Firmy sprzedające na allegro.pl zaczęły przez ten sam FunPage zapraszać do siebie za pośrednictwem Ceneo.pl. Tak zrobiła jedna z aptek internetowych.

Na stronie Allegro.pl pojawił się taki komunikat:

Obecnie trwa przerwa techniczna. Oferty sprzedaży, które powinny zakończyć się w tym czasie, zostaną przedłużone o 24 godziny. Celem planowanych modyfikacji jest zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników.

Allegro.pl przestało działać...

Zamiast serwisu aukcyjnego pojawił się taki komunikat w kilku językach.

Bezpieczeństwa? Czyżby jakiś atak hakerów?

W oficjalnym komunikacie firma poinformowała, że "Po usterce kluczowego sprzętu w głównym data center Grupy Allegro uruchomiliśmy standardową procedurę, aby przełączyć serwis do zapasowego data center. Przełączenie trwało tak długo ze względu na integralność danych transakcyjnych. W związku z wątpliwościami, jakie pojawiały się w mediach, jednoznacznie podkreślamy: przyczyną awarii nie był żaden atak na platformę Allegro. Nie nastąpił wyciek danych ani z Allegro, ani z żadnego z serwisów Grupy."

Jak wygląda centrum danych Allegro.pl? Dlaczego znajduje się we Frankfurcie, a nie w Polsce? Przeczytaj w tekście w Computerworld "Aukcje od kuchni".

Jak wygląda informatyka w Grupie QXL? Przeczytaj w materiale Computerworld "Cel podstawowy: być stale online!"

Aktualizacja: 09 września 2011 10:01

Allegro.pl był niedostępny w czwartek między 12:42 a 19:02.

Aktualizacja: 08 września 2011 16:41

I znowu nie działa. Awaria dotyczy wszystkich dziesięciu serwisów aukcyjnych Grupy QXL.

Aktualizacja: 08 września 2011 14:49

W tej chwili serwis ruszył. Można się nawet zalogować na swoje konto na nim...