Allegro.pl i Onet.pl Firmami II Boomu Internetowego

Serwis aukcyjny Allegro.pl oraz portal Onet.pl zostały zwycięzcami nagrody dla Firmy II Boomu Internetowego. Redakcja Internet Standard uhonorowała te dwie spółki za imponującą dynamikę rozwoju.

Jednym z głównych wskaźników, który redakcja brała pod uwagę przy typowaniu zwycięzców, był stopień wykorzystania potencjału nowej gospodarki przez nominowane firmy zarówno w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym. Oceniane były również wyniki finansowe oraz sama operatywność.

Serwis aukcyjny Allegro.pl nagrodę zdobył za skuteczną konkurencję z zachodnimi graczem eBay.pl i usprawnienie działania serwisu. Przykład Allegro pokazał, że od lat nie mieliśmy na polskim rynku tak silnej i konkurencyjnej walki w tym sektorze.

Portal internetowy Onet.pl otrzymał nagrodę za imponujące wyniki finansowe oraz plany rozwoju nie tylko komercyjnych projektów, ale również i tych o badawczym charakterze (centrum badawczo-rozwojowe).

Wśród nominowanych podmiotów znalazły się firmy: spółka Gadu Gadu, sklep internetowy Merlin.pl, portal o2.pl, oraz serwis turystyczny Travelplanet.pl.