Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Allegro o transakcjach użytkowników

Allegro przedstawiło dane z ankiety, jaką wypełniło 10 tys. użytkowników serwisu. Okazuje się, że internauci najczęściej korzystają z przedpłaty przelewem bankowym, a towar wysyłają za pośrednictwem poczty.

84,8% bardziej doświadczonych użytkowników serwisu aukcyjnego płaci za towar przed wysyłką przedmiotu. Robi tak również 71% osób, które dokonują transakcji po raz pierwszy. Fakt, ze internauci sa gotowi zapłacić za towar zanim go zobaczą świadczy o sporym zaufaniu do transakcji przeprowadzanych w serwisie aukcyjnym.

82% zaawansowanych Allergowiczów i 66,7% mniej doświadczonych użytkowników serwisu płaci przelewem, najczęściej dokonywanym w internetowym banku. Na drugim miejscu jest płatność przekazem pocztowym, z której korzysta 6,6% doświadczonych i 14,2% początkujących osób licytujących w serwisie.

Niegdyś popularne transakcje za tzw. pobraniem pocztowym realizowane są przez 20% kupujących.

Towar najczęściej, bo w 60% przypadków, przekazywany jest za pośrednictwem poczty. Mniejsze przedmioty są często przesyłane w listach poleconych, gdzie mieści się aż 25% przesyłek. Z przesyłek kurierskich korzysta jedynie 7% kupujących.

Na dobrym poziomie utrzymuje się bezpieczeństwo transakcji w internecie. Oszustwa to zaledwie 0,5 promila wszystkich aukcji. Cieszymy się z takiego wyniku tym bardziej, że ściśle współpracujemy w tej kwestii z policją w całym kraju- powiedział Bartek Szambelan rzecznik Allegro.pl.

Dodajmy, że pod lupą fiskusa znajdują się obecnie transakcje powyżej 1000 zł, od których kupujący powinni odprowadzić 2% podatek. Urzędy Skarbowe, w szczególności łódzki, przyglądają się tym użytkownikom serwisu, których wysokość obrotów wskazuje na prowadzenie przez nich nielegalnej działalności gospodarczej za pośrednictwem serwisu.

Kontrole zaczęto przeprowadzać pod wpływem informacji zgromadzonych przez jeden z urzędów skarbowych, jakoby w ubiegłym roku obroty transakcji 288 użytkowników z terenu Łodzi i okolic przekroczyły sumę 5,5 miliona zł.