Allegro: konta dla młodzieży

Allegro umożliwi legalne korzystanie z serwisu osobom między 13. a 18. rokiem życia. Zakres uprawnień młodego użytkownika będzie jednak ograniczony.

"Do tej pory konta nastolatków, którzy korzystali z Allegro, były blokowane. Dostrzegliśmy jednak, że mimo młodego wieku są to odpowiedzialni kontrahenci" - czytamy w komunikacie Allegro.

Allegro postanowiło umożliwić młodzieży zakupy za pomocą specjalnie oznakowanego konta. Podczas rejestracji użytkownik będzie podawał datę urodzenia. Jeśli okaże się, że ma mniej niż 18 lat, konto zostanie automatycznie oznakowane znaczkiem "Junior", a zakres uprawnień użytkownika będzie ograniczony. Również właściciele kont już działających w serwisie będą mogli uzupełnić datę urodzenia w ustawieniach.

Czego nie będzie mógł Junior w Allegro? Między innymi nie kupi ani nie sprzeda przedmiotów w kategoriach Nieruchomości, Samochody, Motocykle, Inne pojazdy i łodzie, Trafika, Broń, Erotyka, nie zrobi jednorazowych zakupów o wartości wyższej niż 500 zł (chyba że sprzedający mu na to pozwoli), nie założy sklepu.

Jakie są opinie użytkowników Allegro na ten pomysł? - "Moim zdaniem słuszne posunięcie - w końcu małolaty i tak będą cały czas na allegro, a tak przynajmniej od razu będziemy o tym wiedzieć... " - pisze na forum Allegro użytkownik MxiMedia.

A oto opinia przeciwstawna - "Czy UOKiK nie ustalili też przypadkiem, że rośnie handel podróbkami, które znajdują odbiorców szczególnie wśród młodzieży? Gratuluję pomysłu i zachęcam do zabijania legalnych sprzedawców w bardziej wyrafinowany sposób (...)" - pisze na forum modina.pl.