Allegro jeszcze gra

Już dziś wiadomo, że w tym roku aukcje w Internecie przyniosą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy minimum 344 tys. zł – trzykrotnie więcej niż podczas ubiegłej edycji.

Tegoroczna edycja WOŚP w świecie „rzeczywistym” dobiegła końca – nadal jednak działa serwis aukcyjny Orkiestry, który obsługuje Allegro. W obecnej chwili łączna liczba aukcji pomyślnie zamkniętych i tych, w których toczy się jeszcze licytacja, przekracza 2040. „Jesteśmy zaskoczeni popularnością aukcji – przyniosły one WOŚP już trzykrotnie więcej niż w roku minionym. Ponadto pula stale się zwiększa, nawet o kilka tysięcy złotych w ciągu godziny” – powiedział Wojciech Wrzaskała, menedżer ds. PR i marketingu QXL Poland QXL Poland, zarządzającej serwisem Allegro.

Do „hitów” dotychczasowych lisytacji należy m.in. śmigłowiec Mi 2 (zlicytowany za 72 tys. zł). Kilka dni pozostało jeszcze do końca licytacji m.in. kuchni polowej czy rakiety ziemia – powietrze, koszulki Mariusza Czerkawskiego, rakiety Andre Agassiego, i wielu innych przedmiotów. Licytacje na rzecz WOŚP potrwają do końca stycznia br.

Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej, w tym serwis na którym licytowano złote serduszka, był obsługiwany przez przez system, dla którego sprzęt i technologię Sun Microsystems, Oracle, Cisco Systems a obsługę call center zapewniła ERA. W czasie trwania Finału system obsługiwało 70 operatorów.