Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Allegro coraz mniej jak serwis aukcyjny

Ponad 82% sprzedanych przedmiotów na Allegro w sierpniu zostało kupionych przez użytkowników, którzy kupili produkty po stałej cenie, bez licytacji, wynika z opublikowanego raportu "Struktura sprzedaży na Allegro.pl", przedstawionego na konferencji ecommerceStandard.

Produkty na Allegro można kupić przede wszystkim korzystając z formatu aukcji (z licytacją) oraz ze stałej ceny (Kup Teraz, bez licytacji). Obecnie zdecydowanie dominuje sprzedaż po stałej cenie, zarówno w ujęciu ilościowym, jak i pod względem wartości. W kwietniu 2005 r. wartość sprzedanych towarów poprzez aukcję wyniosła 46,6%, natomiast dwa lata później jest to już zaledwie 20,9%.

Allegro coraz mniej jak serwis aukcyjny

W 2007 r. użytkownicy najczęściej kupili produkty z kategorii "Styl życia" (m.in. odzież, biżuteria, dom i ogród, dla dzieci)- udział tej kategorii w strukturze sprzedaży wynosi 37,8%. W poprzednich latach dominującą kategorią była natomiast "Elektronika" (komputery, RTV i AGD, telefony, fotografia), która spadła w tym roku na drugie miejsce- jej udział w strukturze sprzedaży wynosi obecnie 33,4%.

Co ciekawe, większość kupowanych na Allegro towarów to przedmioty nowe. Ponieważ nie we wszystkich kategoriach sprzedawca ma możliwość określenia stanu przedmiotu, badania Allegro nt. stanu produktów, mają charakter orientacyjny. Wynika z nich, że w sierpniu sprzedano 73% nowych produktów oraz 27% starych.

Jak pokazują opublikowane statystyki Allegro, najpopularniejszy polski serwis aukcyjny coraz bardziej przypomina pasaż, w którym swoje, głównie nowe produkty oferują różnorodne sklepy internetowe.

Wartość sprzedaży na Allegro w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2007 r. wyniosła ok. 2,75 mld zł, podczas gdy w ciągu całego 2006 r. było to ponad 2,5 mld zł.

http://allegro.pl

Aktualizacja: 11 października 2007 15:31

Dodaliśmy plik PDF z pełną wersją raportu "Struktura sprzedaży na Allegro.pl".