Allegro aktywuje

Serwis aukcyjny Allegro.pl wprowadził Kod Aktywacji Kupującego - czyli wymóg aktywowania się nowych użytkowników, którzy chcą w pełni korzystać z usług Allegro. Przedstawiciele serwisu tłumaczą, że bezpośrednim powodem wprowadzenia tego obowiązku jest dbałość o bezpieczeństwo transakcji.

Aktywowanie kodu (jego pełna nazwa to Kod Aktywacji Kupującego) jest obowiązkowe dla wszystkich użytkowników serwisu, którzy zarejestrowali się do niego po 18. marca 2003. Po tym, jak internauta aktywuje kod, jest on mu wysyłany na adres korespondencyjny listem pocztowym. Dopóki użytkownik nie dopełni tej formalności, nie będzie mógł wystawiać przedmiotów na sprzedaż, licytować w ciągu ostatniej godziny trwania aukcji oraz korzystać z opcji Kup Teraz!, jeśli sprzedający ustawił odpowiedni limit.

Wraz z wprowadzeniem KAK w Allegro.pl pojawiły się nowe oznaczenia użytkowników - m.in. symbol informujący, że użytkownik nie aktywował kodu oraz, że sprzedający ustalił limit, który nie pozwala wziąć udziału w aukcji osobom, które nie aktywowały konta. Zniknął za to symbol "zielonej koniczynki" (oznaczający dotąd nowych użytkowników).

"Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad sposobem na uniknięcie pewnych kłopotów związanych z brakiem ograniczeń dla nowych licytujących (do tej pory w Allegro każdy mógł się zarejestrować i natychmiast składać oferty bez dodatkowych limitów, co prowadziło czasem do nadużyć). Oczywiście takim sposobem, który nie zniechęci nowych Użytkowników przed Kupowaniem w Allegro, co byłoby bardzo niekorzystne dla naszych Sprzedających" - tłumaczy wprowadzenie nowych zasad Michał Klar z Allegro.pl.

Więcej informacji:

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/kod_aktywacji.php