Allegro Zapłać Później - wkrótce nowa możliwość płatności

Dzięki nowej usłudze klienci Allegro będą mogli nabywać towary i płacić za nie później. To nie jedyna zmiana polskiego giganta e-commerce.

Allegro Zapłać Później - wkrótce nowa możliwość płatności

Allegro Zapłać Później pozwala odroczyć płatność na maksymalnie 30 dni, jednak - dzięki partnerom zewnętrznym, którymi będą prawdopodobnie PayU oraz Przelewy24- sprzedawca otrzyma pieniądze od razu. Chociaż szereg nowych usług pojawi się w serwisie już 14 sierpnia, nie wiadomo, czy będzie wśród nich właśnie ta - na pewno skorzystamy z niej w ciągu najbliższych miesięcy. Możliwość ta została zapowiedziana już na wiosnę, podczas konferencji Allegro. Ponadto w wybranych kategoriach wzrosną prowizje - podwyżkę opłat obejmą m.in. elektroniczne akcesoria samochodowe: 9% za akcesoria wartości do 150 złotych, a za droższe - 13,5 zł +6% nadwyżki ponad tę kwotę, ale maksymalnie 50 zł.

Allegro Zapłać Później - wkrótce nowa możliwość płatności

Modyfikacjom ma ulec także system lojalnościowy, czyli zbieranie monet. Wprowadzona zostanie poprawka, przewidująca ich odbieranie tym osobom, które wykonały transakcję, aby je zyskać, a następnie odwoływały zakup. Od teraz takie oszustwa nie powinny mieć miejsca. O wszystkich zmianach Allegro poinformuje swoich użytkowników w oficjalnym komunikacie.