Allegro Lokalnie już za niecałe dwa tygodnie

16 września ruszy Allegro Lokalnie – specjalne miejsce, gdzie będzie można znaleźć ogłoszenia od prywatnych osób oraz łatwo kupić przedmioty od sprzedających z najbliższej okolicy.

Allegro Lokalnie już za niecałe dwa tygodnie

Allegro to ulubione miejsce zakupowe Polaków, gdzie sprzedaż prowadzi ponad 140 tysięcy sprzedawców, w większości małych i średnich polskich przedsiębiorstw. Dla osób zainteresowanych przedmiotami wystawionymi przez prywatne osoby ruszy specjalne miejsce o nazwie Allegro Lokalnie. Kupujący znajdą tam przedmioty od prywatnych sprzedających, a jednocześnie będą mieć tak samo dobre doświadczenie, jak w przypadku zakupów od profesjonalnych sprzedawców. Dzięki Allegro Lokalnie można kupować i sprzedawać jeszcze łatwiej, znaleźć wyjątkowe rzeczy w atrakcyjnych cenach i mieć pewność, że zakupy w sieci są bezpieczne.

– Allegro Lokalnie to nowy standard zakupów w sieci jeżeli chodzi o prywatnych użytkowników. Zapewniamy taki sam poziom wygody i bezpieczeństwa, którym mogą cieszyć się klienci na Allegro. Korzystanie z serwisu jest bardzo łatwe – wyjaśnia Francois Nuyts, prezes Allegro. – Tworząc Allegro Lokalnie, wracamy do naszych korzeni i do tego, co zawsze robiliśmy najlepiej. 20 lat temu Allegro powstało jako miejsce, gdzie ludzie z całej Polski mogli spotkać się w sieci i robić zakupy. Dzięki projektom takim jak Allegro Lokalnie możemy upewnić się, że dwie dekady później nadal wyprzedzamy oczekiwania klientów – dodaje Francois Nuyts.

Allegro Lokalnie już za niecałe dwa tygodnie

Allegro Lokalnie pozostanie częścią platformy i będzie dostępne dla każdego, kto założy konto w serwisie. Nie ma osobnego procesu rejestracji. Użytkownicy prywatni mogą łatwo wystawić przedmioty na sprzedaż i zrobić to całkowicie za darmo. Zamieszczenie ogłoszenia jest tak proste i intuicyjne, że zajmuje jedynie minutę. Kupujący i sprzedający mogą bezpośrednio ustalić wszystkie warunki – umówić się na odbiór osobisty czy negocjować cenę. Dodatkowo będą mogli dodać do ogłoszenia opcję „kup teraz”, za co zostanie naliczona opłata w wysokości 10% wartości przedmiotu bez kosztów przesyłki (jednak nie wyższa niż 50 zł). Opłata ta, podobnie jak teraz, będzie pobierana wyłącznie w sytuacji, w której dojdzie do sprzedaży. Opłata w tej samej wysokości obejmuje ogłoszenia w formie licytacji. Te typy ogłoszeń zawierają wiele korzyści dla kupujących: szybkie metody płatności, dostępne obecnie dostawy oraz objęcie transakcji Programem Ochrony Kupujących. Będą one również widoczne jednocześnie w Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii na naszym serwisie.

Dzięki temu rozwiązaniu kupowanie na odległość oraz sprzedaż pomiędzy prywatnymi osobami mogą być tak samo bezpieczne i wygodne jak zakupy u profesjonalnego sprzedawcy. Profesjonalni sprzedawcy, czyli użytkownicy kont firmowych na Allegro, nie będą mogli dodawać ogłoszeń na Allegro Lokalnie, będą za to mogli kupować tam przedmioty. Pozostałe warunki ich działania na naszej platformie nie zmienią się.

Allegro Lokalnie będzie nie tylko doskonałym miejscem do robienia zakupów w sieci, ale również narzędziem, które pomoże wspierać lokalne społeczne i charytatywne inicjatywy. Projekty mogą być zgłaszane przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego oraz ich członków, jak również przedstawicieli szkół – dyrektorów i rady rodziców. Rozwijamy tę funkcjonalność dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu charytatywnych projektów wspieranych przez nowoczesne technologie.

Start Allegro Lokalnie jest zaplanowany na 16 września tego roku. Po uruchomieniu serwisu wszystkie oferty zamieszczone przez prywatne osoby na Allegro pozostaną na platformie aż do momentu wygaśnięcia. Oferty te mogą być automatycznie wznowione zgodnie z pierwotnymi ustawieniami, ale nie dłużej niż do 31 stycznia 2020.