AlleQuiz: Allegro uczy regulaminu swych użytkowników

W niestandardowy sposób Allegro sprawdza znajomość zapisów regulaminowych wśród swoich użytkowników. Każdy zarejestrowany w serwisie internauta otrzymuje e-mailem propozycję wzięcia udziału w konkursie wiedzy o handlowaniu na platformie. Do wygrania liczne nagrody.

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak dobrze znasz nasze zasady? A może uważasz się za znawcę tematu? Teraz możesz to sprawdzić - brzmi nagłówek witryny rozpoczynającej AlleQuiz, konkurs wiedzy o zapisach regulaminowych Allegro. W świetle ostatnich wydarzeń jakie miały miejsce w związku z licytowaniem na Allegro serwisu Kurnik.pl (niejaki Filcio zadeklarował 999 mln zł), taka akcja promocyjno-edukacyjna wydaje się być uzasadniona, szczególnie iż sami przedstawiciele platformy stwierdzili wówczas, że niektórzy internauci - uczestnicy licytacji są "niedojrzali".

Aby wziąć udział w quizie ze znajomości zapisów regulaminowych Allegro (do wygrania m. in. laptop, przenośny odtwarzacz DVD, telefony komórkowe i gadżety firmowe) należy być zarejestrowanym użytkownikiem platformy handlowo-aukcyjnej i otrzymać e-mailem zaproszenie do zabawy. AlleQiuz trwa do 20 września.

Konkurs składa się z 16 pytań. Są wśród nich pytania proste, na które powinien odpowiedzieć każdy kto choć raz dokonał jakiejś transakcji na Allegro. Są i zadania trudniejsze, których rozwiązanie wymaga czasu i uzależnione jest od gruntownej analizy Regulaminu, przeczytania stron pomocy oraz stron informacyjnych usług Allegro, a także korzystania z "wszystkich innych możliwych źródeł". I o to właśnie w tym chodzi - aby użytkownicy Allegro (wg czerwcowej fali badania Megapanel PBI/Gemius i pozycji witryny w rankingu domen jest ich 10,3 mln) lepiej znali zasady handlu i prowadzenia transakcji na największej platformie e-commerce w Polsce.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni spośród wszystkich użytkowników, którzy ukończyli AlleQuiz z maksymalną liczbą punktów i zdobyli tytuł AlleMistrza. Aby zwiększyć swe szanse (i jeszcze lepiej poznać regulamin) quiz ukończyć można nieograniczoną ilość razy.

Tymczasem w ramach treningu: Czy program Ochrony Kupujących obejmuje transakcje realizowane osobiście? Czy bilet na koncert można sprzedać na aukcji z licytacją?