Alle-klon

Działający od paru dni w internecie serwis Alleusługi.pl przestał tymczasowo działać. Przyczyną zawieszenia działalności jest niedozwolone użycie przez Alleusługi.pl znaku towarowego oraz szaty graficznej należącej do Allegro.pl.

QXL Poland Sp. z o.o. (właściciel serwisu aukcyjnego Allegro.pl) uznał, że poprzez nieautoryzowane użycie znaków towarowych marki Allegro, serwis Alleusługi.pl dopuścił się czynu nieuczciwej konkurencji. W związku z przedstawionymi zarzutami, Alleusługi.pl postanowiły zwiesić działalność. W oświadczeniu, które ukazało się na stronie www.Alleusługi.pl czytamy:

Przemysław Cebula właściciel alleuslugi.pl, będący operatorem

i właścicielem serwisu "alleuslugi.pl" oświadcza, iż wykorzystując layout, znak towarowy serwisu Allegro.pl w sposób niedozwolony,

naruszył prawa QXL Poland Sp. z o.o.- operatora internetowego serwisu Allegro.pl za co niniejszym operator serwisu "alleuslugi" przeprasza wszystkich użytkowników internetu oraz QXL Poland Sp. z o.o."

Na stronie przeczytać można również, że firma QXL kieruje uwagi w kierunku Alleusługi, ponieważ serwis ten stanowi konkurencję dla Allegro.pl.

Obecnie Alleusługi niedostępne są w sieci a właściciele pracują nad jego nową odsłoną. W internecie natomiast można napotkać komentarze do sprawy, które sugerują, że podobieństwo Alleusług do Allegro było zamierzone i że pierwszemu serwisowi zwyczajnie zależało na darmowej promocji w mediach.

Alle-klon

Strona Alleusługi.pl, na której obecnie znaleźć można oświadczenie właściciela serwisu.