Alior Bank rozpoczyna współpracę z Uberem

Alior Bank oraz Uber rozpoczynają współpracę w zakresie wymiany usług na polskim rynku.Obejmuje ona m.in. udostępnienie Uber dla Firm pracownikom banku, finansowanie samochodów dla kierowców korzystających z aplikacji czy możliwość zamawiania przejazdów przez klientów za pomocą aplikacji mobilnej Alior Banku.

Inicjatywa dwóch podmiotów z branży technologicznej i bankowej jest pierwszą tego typu współpracą na polskim rynku. Partnerstwo Ubera z polskim bankiem obejmie trzy obszary działań: wymianę usług biznesowych (uruchomiona w kwietniu funkcjonalność aplikacji Uber dla Firm zostanie wprowadzona dla pracowników Alior Banku jako pierwszego dużego klienta korporacyjnego, finansowanie samochodów dla kierowców korzystających z aplikacji Ubera); wzajemną promocję dla konsumentów obejmującą m.in. kody rabatowe na przejazdy zamawiane przez aplikację Uber dla klientów Alior Banku oraz technologiczną (możliwość zamawiania przejazdów oferowanych przez partnerów Ubera bezpośrednio poprzez aplikację Alior Banku).

Alior Bank rozpoczyna współpracę z Uberem

Dla Alior Banku współpraca z Uberem jest kolejnym krokiem w rozwijaniu portfela innowacyjnych usług, obok Alior Sync, obecnie T-Mobile Usługi Bankowe, Internetowego Kantoru Walutowego, czy bankowych aplikacji mobilnych. Uber, którego usługi dostępne są w 400 miastach w 69 krajach, podejmuje współpracę w zakresie wymiany usług z wieloma innowacyjnymi firmami z branży finansowej na świecie. Poza Polską, podobne umowy firma podpisała m.in. z PayPal w Szwecji, Axa Assistance we Francji, Goldman Sachs w USA, Wesbank w RPA, czy z Tata w Indiach.