Alcatel rozszerza współpracę z SATLYNX

Oddziały Alcatela Space i SkyBridge LP dołączyły do spółki SATLYNX, której współzałożycielami i udziałowcami są dostawcy szerokopasmowych i dwukierunkowych usług satelitarnych: SES GLOBAL i Gilat Satellite Networks Ltd. Wkład udziałów Alcatela wniesiony do spółki wynosi 17,9%.

Według kontraktu Alcatel rozszerzy ofertę produktów firmy SATLYNX w ramach platformy komunikacyjnej DVB-RCS (Digital Video Broadcasting - Return Channel by Satellite), umożliwiającej dwukierunkowy dostęp szerokopasmowy do Internetu przez satelitę. Interaktywne rozwiązania Alcatela oparte na otwartym standardzie DVB-RCS mają wzmocnić ofertę SATLYNXu we wszystkich segmentach rynku transmisji satelitarnych oraz pozwolić na wprowadzenie w tym zakresie tańszych rozwiązań standardowych. Firmy SES i Gilat zawarły także umowę na finansowanie i rozwój niedrogiej wersji popularnej rodziny produktów Gilata o nazwie Skystar 360E, która będzie wykorzystywać pasmo radiowe Ka.

Dołączenie do spółki firmy Alcatel ugruntuje pozycję SATLYNXu na tym rynku i powinno przyspieszyć wdrażanie idei szerokopasmowego dostępu internetowego BroadBand-over-Satellite. SATLYNX już zdobył unikatową pozycję dostawcy szerokiego spektrum satelitarnych dwukierunkowych usług szerokopasmowych, a także sieci transmisji danych przeznaczonych na rynek korporacji i małego biznesu w całej Europie. Korzystanie z produktów oraz technologii satelitarnych i dostępowych ADSL (Alcatel), daje operatorom telekomunikacyjnym i dostawcom internetowym możliwość powszechnego oferowania interaktywnych usług szerokopasmowych .

Satelitarne usługi szerokopasmowe dostarczane przez SATLYNX są przeznaczone do obsługi indywidualnych użytkowników i biur domowych. Także dla małych i średnich przedsiębiorstw, szkół czy instytucji publicznych – głównie na obszarach nie objętych naziemnymi sieciami szerokopasmowymi.