Al Jazeera w Onet.pl

Onet.pl uruchomił serwis z treściami dostarczanymi przez kanał informacyjny Al Jazeera English. Kanał ma być dostępny przez 24 godziny na dobę.

Al Jazeera w Onet.pl
Nowy kanał jest częścią serwisu Wiadomosci.onet.pl (sekcja "TV"). Użytkownicy będą mogli oglądać Al Jazeera English w streamingu, przez 24 godziny na dobę, za darmo. Treści te będą także dostępne w Onet.tv, w sekcji "Wiadomości".

"Onet.pl jest medium, które stara się pokazywać wszelkie możliwe punkty widzenia. Mamy m.in. materiały od zdecydowanie najlepszej polskiej stacji informacyjnej - TVN 24, oraz innych wiodących kanałów tematycznych Grupy ITI - mówi Monika Lech, wydawca serwisu "Wiadomości" w Onet.pl. Od kilku miesięcy współpracujemy też z telewizją CNN, od blisko dwóch lat z "Financial Times" - najważniejszym dziennikiem finansowym świata. Teraz nawiązaliśmy współpracę z kolejnym partnerem, co korzystnie wpłynie na różnorodność i jakość prezentowanych przez nas informacji. O Al Jazeerze sporo się mówi i pisze, ale zazwyczaj użytkownicy polskiego internetu dysponują informacjami "z drugiej ręki", wiadomościami o tej stacji, które przekazuje im ktoś inny. Teraz będą mieli okazję sprawdzić , czym naprawdę jest Al Jazeera i jakie informacje przekazuje" - dodaje Monika Lech.

Sekcję, w której wyświetlany będzie streaming Al Jazeery, uzupełni forum gdzie internauci będą mogli na bieżąco komentować wiadomości prezentowane przez kanał.

Al Jazeera English to pierwszy anglojęzyczny kanał informacyjny nadający informacje z całego świata, który ma kwaterę główną na Bliskim Wschodzie. Uruchomiona w listopadzie 2006 roku Al Jazeera English ma ambicje by być mostem pomiędzy kulturami. "Ostatnie kilka miesięcy to dynamiczne poszerzenie dystrybucji kontentu Al Jazeery, na wielu różnych rynkach. Al Jazeera English właśnie obchodziła pierwszą rocznicę swojej obecności na YouTube, gdzie stała się w tym czasie jednym z najpopularniejszych kanałów informacyjnych, generując 21 milionów odtworzeń wideo" - powiedział Phil Lawrie, director of Global Distribution for Al Jazeera Network.

W 2006 roku, Al Jazeera została doceniona przez brandchannel.com jako najbardziej rozpoznawalna, wpływowa i opiniotwórcza telewizja informacyjna na świecie. W efekcie światowej ekspansji oraz tworzenia nowych kanałów i serwisów, w marcu 2006 roku utworzona została oficjalnie sieć Al Jazeera Network. Flagowy kanał sieci, czyli Al Jazeera Arabic, często bywał krytykowany m.in. za pokazywanie brutalnych scen egzekucji dokonywanych przez terrorystów. Brytyjskie gazety określiły go nawet "rzecznikiem" Osamy Bin Ladena i al-Qaedy.