Akcje GG Network wycofane z obrotu giełdowego

Od 25 lutego 2009 r. akcje GG Network zostaną wycofane z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Giełda Papierów Wartościowych podała w komunikacie, że wycofanie z obrotu akcji GG Network, dawniej Gadu-Gadu nastąpi od 25 lutego 2009 r.

Wszystkie akcje (100%) akcji Gadu-Gadu znajdują się obecnie w rękach firmy MIH Poland Holdings, która pod koniec 2007 roku ogłosiła wezwanie do sprzedaży 100% akcji spółki po 23,5 zł za sztukę.

Obrót akcjami Gadu-Gadu został zawieszony 23 czerwca 2008 roku, po tym jak MIH Poland Holdings ogłosił przymusowy wykup od mniejszościowych akcjonariuszy 437 826 akcji Gadu-Gadu, stanowiących 2,49% kapitału spółki.

Jarosław Rybus, Rzecznik Prasowy GG Network S.A. / Gadu-Gadu

Decyzję o wycofaniu akcji GG Network z warszawskiego parkietu podjął nowy właściciel spółki po skupieniu akcji od dotychczasowych akcjonariuszy.

Obecnie 100% akcji znajduje się w posiadaniu MIH Poland Holdings należącego do Naspers Ltd. GG Network będąc w grupie Naspers ma dostęp nie tylko do efektywnego finansowania, ale i korzystania z bogatego know-how firmy w skali globalnej. Naspers to inwestor branżowy a nie finansowy, który jest notowany na giełdach w RPA i Londynie.

Wycofanie akcji to decyzja właścicielska. Zarząd GG Network po wycofaniu spółki z GPW nie widzi problemów w finansowaniu przyszłych projektów rozwojowych będąc w tak silnej grupie branżowej notowanej na dwóch giełdach.

Źródło: http://gpw.pl