"Akademia" informatyczna

Altkom Akademia będzie prowadzić szkolenia informatyczne promujące rozwiązania o standardzie XML, opracowywane przez Software AG.

Poszukiwaliśmy partnera strategicznego i znaleźliśmy go w postaci największej polskiej firmy szkoleniowej z segmentu informatycznego – powiedział Andrzej Nojszewski, dyrektor generalny Software AG Polska. Software autoryzuje trzy nowe szkolenia, które teraz znajdą się w ofercie Altkomu Akademii. Będzie to pierwsza w Polsce propozycja szkoleń, propagująca rozwiązania internetowe w oparciu o standardy XML (eXtensible Markup Language).

Tadeusz Alster, prezes Altkomu, uważa, że zapotrzebowanie rynku na specjalistów w dziedzinie XML jest ogromne. Zdaniem Andrzeja Nojszewskiego, ten język rozwiązuje główny problem w handlu elektronicznym, pozwalając komunikować się ze sobą komputerom z różnymi systemami. Umożliwi to praktycznie nieograniczony elektroniczny przekaz informacji handlowych.

Szkolenie nie jest tanie – pięciodniowy kurs kosztuje 1250 dolarów od osoby. Firma jednak oferuje darmowe kursy „Wprowadzenie do XML” dla nabywców serwera Tamino wyprodukowanego przez Software.

Software AG ma obecnie 23-procentowy udział w światowym rynku rozwiązań XML. W Polsce współpracuje z Narodowym Bankiem Polskim, ZUS-em i liniami lotniczymi LOT.