Ahoj! Inwestorze...

Mother Ship Poland, firma prowadząca portal Ahoj.pl, znalazła inwestora w postaci belgijskiego funduszu venture capital Deficom Group.

Belgijski fundusz nabędzie mniejszościowy pakiet udziałów w polskiej spółce. Marcin Gruszka, rzecznik Ahoj.pl , powiedział że nie może zdradzić bliższych szczegółów planowanej transakcji, jak wielkość pakietu zbywanych udziałów, jego cenę i termin transakcji.

Marcin Gruszka powiedział, że Deficom Group nie jest inwestorem strategicznym. Mother Ship Poland dopiero takiego poszukuje, jak również kolejnego inwestora finansowego. „Sprawa ta wyjaśni się w drugiej połowie tego roku. Zarówno my, jak i potencjalni inwestorzy przyglądają się debiutowi Interii. Jej wycena będzie miała decydujący wpływ na negocjacje.” – mówi Marcin Gruszka.

Deficom Group jest funduszem inwestującym w media, Internet i komunikację w Europie Centralnej i Zachodniej (głównie Francja i Belgia), notowanym na brukselskiej giełdzie. Fundusz zarządza środkami w wysokości 150 mln EUR. Zainwestował między innymi w płatną telewizję Canal + w Belgii i w Polsce.

Ahoj.pl poszukuje także partnera pośród firm ISP, uważa bowiem, że model portalu ISP jest bardziej obiecujący. Prowadzi teraz rozmowy „z jedną z największych krajowych firm tej branży.” W lutym b. r. portal poinformuje, kim jest potencjalny partner.