Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Agora: Czy chciałbyś być boberem?

Bez informacji prasowych i zbytniego rozgłosu Agora uruchomiła nowy serwis "adresowany do młodych i ambitnych mężczyzn" - Bobery.pl. Tabloidowy serwis.

Gdyby na podstawie zawartości serwisuhttp://Bobery.pl ustalić profil "młodego i ambitnego mężczyzny" wg Agory to:

interesuje się on czyja jest ta d...pa oraz jak topless wyglądają laski Abramowicza (dział: "Dziewczyny"), poszukuje porad czy Play Durex podrażnia oczy oraz jak nie jeździć samochodem, który jest domem (dział: "Poważne Porady"), a jego ulubionym gadżetem jest strój Borata i chomik z dziurką.

Młody i ambitny mężczyzna pogłębia swoją wiedzę za pośrednictwem "Encyklopedii", gdzie znajduje wyjaśnienie haseł: trudna decyzja, bęgal i K3. Oczywiście Bober interesuje się również sportem (Kliczko daje w papę - zobacz megafoty), i tylko czasem myśli o głupotach (newsy pt. Wódka Walesa podbija Meksyk, Kochane seriale od tyłu).

Agora: Czy chciałbyś być boberem?

Automatycznie nasuwa się pytanie jak taki tabloidowy serwis (Fajna dupa. Niezłe cycki, niach, niach, niach) o nazwie nawiązującej do wulgarnego określenia włosów na kobiecym łonie ma się do poważnych akcji społecznych (Rodzić po ludzku, Szkoła z klasą, Umierać po ludzku, Nagroda Literacka NIKE) inicjowanych i z sukcesem prowadzonych przez Agorę? Walka o zasięg? Zmiana dotychczasowego, stabilnego i jasnego kursu rozwijania serwisów adresowanych z reguły do wymagających odbiorców? Czy tylko epizodyczny eksperyment?

Na stronie opisywanego serwisu umieszczono ankietę z pytaniem: "Czy chciałbyś być boberem?" Oby Agora sama, i w porę, znalazła na nie odpowiednią odpowiedź.