Agito pozyska 4 mln zł

Agito pozyska środki na realizację strategii rozwoju nie z giełdy, ale z oferty prywatnej. Oferującym jest Secus Asset Management, a emisja akcji ma na celu zebranie środków na kwotę 4 mln zł.

Agito SA nie wejdzie jednak na Giełdę Papierów Wartościowych, co zaplanowano na 2008 rok. Dla utrzymania dynamicznego tempa rozwoju, spółka zdecydowała się na pozyskanie środków na inwestycje z alternatywnych źródeł. - "Dotychczasowe rozmowy z potencjalnymi inwestorami świadczą o dużym zainteresowaniu naszą spółką. Środki pozyskane w ramach oferty prywatnej przeznaczymy na zaawansowane systemy informatyczne i logistyczne, działania marketingowe budujące wartość marki Agito oraz rozszerzenie asortymentu" - mówi Tomasz Sypuła, Prezes Agito.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pozostaje jednak kluczowym elementem długofalowej strategii rozwoju firmy. Po ustabilizowaniu się sytuacji na rynkach finansowych, spółka planuje powrócić do realizacji zadań związanych z przygotowaniami do pierwszej oferty publicznej. Wznowienie projektu IPO, przewidziane na 2009 r. będzie wiązało się z przygotowaniem nowego prospektu emisyjnego i złożeniem go w KNF.

"W obecnej sytuacji rynkowej najlepszym roziązaniem by zdobyć środki na utrzymanie dynamiki rozwoju jest oferta prywatna. Biorac pod uwagę potencjał spółki Agito i to czego udało im się w tak krótkim czasie dokonać jestem przekonany, że private placemnet zakończy się pomyślnie." - mówi Grzegorz Pędras, Prezes Secus Asset Managment SA.