Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Agito pozyska 4 mln zł

Agito pozyska środki na realizację strategii rozwoju nie z giełdy, ale z oferty prywatnej. Oferującym jest Secus Asset Management, a emisja akcji ma na celu zebranie środków na kwotę 4 mln zł.

Agito SA nie wejdzie jednak na Giełdę Papierów Wartościowych, co zaplanowano na 2008 rok. Dla utrzymania dynamicznego tempa rozwoju, spółka zdecydowała się na pozyskanie środków na inwestycje z alternatywnych źródeł. - "Dotychczasowe rozmowy z potencjalnymi inwestorami świadczą o dużym zainteresowaniu naszą spółką. Środki pozyskane w ramach oferty prywatnej przeznaczymy na zaawansowane systemy informatyczne i logistyczne, działania marketingowe budujące wartość marki Agito oraz rozszerzenie asortymentu" - mówi Tomasz Sypuła, Prezes Agito.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pozostaje jednak kluczowym elementem długofalowej strategii rozwoju firmy. Po ustabilizowaniu się sytuacji na rynkach finansowych, spółka planuje powrócić do realizacji zadań związanych z przygotowaniami do pierwszej oferty publicznej. Wznowienie projektu IPO, przewidziane na 2009 r. będzie wiązało się z przygotowaniem nowego prospektu emisyjnego i złożeniem go w KNF.

"W obecnej sytuacji rynkowej najlepszym roziązaniem by zdobyć środki na utrzymanie dynamiki rozwoju jest oferta prywatna. Biorac pod uwagę potencjał spółki Agito i to czego udało im się w tak krótkim czasie dokonać jestem przekonany, że private placemnet zakończy się pomyślnie." - mówi Grzegorz Pędras, Prezes Secus Asset Managment SA.