Agito nie jest już największym e-sklepem

Jak podaje Parkiet, tegoroczne przychody Agito będą radykalnie mniejsze niż w zeszłym roku. Za spadek odpowiedzialny jest główny akcjonariusz sklepu internetowego - Pronox.

Ireneusz Król, prezes Pronoksu Technology ujawnił, że obroty Agito nie przekroczą w 2009 r. 100 mln zł.

W 2008 r. internetowy sklep miał 180 mln zł obrotów, co według raportu Internet Standard "E-commerce 2009" zapewniło mu pozycję lidera polskiego rynku e-commerce. Firma zakończy bieżący rok na minusie, ale Agito nie chce zdradzić jakim. Przed rokiem strata netto sięgnęła 3,45 mln zł.

"Problemy Agito są pochodną kłopotów finansowych, w jakie wpadł Pronox Techology. Walcząca o przetrwanie giełdowa firma (wyrok sądu o upadłości z możliwością zawarcia układu uprawomocnił się na początku października) prowadzi dla Agito całą logistykę" - czytamy w Parkiet.com.

Pronox musiał znacząco ograniczyć działalność operacyjną, co miało wpływ na ciągłość dostaw i tym samym jakość obsługi kontrahentów, czyli także Agito.

Kto teraz przejmie pałeczkę lidera po Agito? Według naszego raportu, następne w kolejce są odpowiednio: Euro.com.pl, Merlin.pl, Electro.pl i Komputronik.pl

Agito nie jest już największym e-sklepem