Aero2: Darmowy internet będzie łatwiej dostępny dla Polaków

Spółka Aero2 uruchomiła niedawno darmowy internet. Niestety zasady, na jakich został wprowadzony na rynek, budziły duże zastrzeżenia. Dlatego operator zapowiedział już zmiany m.in w szczególnie uciążliwym sposobie dystrybucji.

Aero2: Darmowy internet będzie łatwiej dostępny dla Polaków

Aero2 logo

Spółka Aero2 w zmian za nowe częstotliwości od UKE zobowiązała się do świadczenia usługi darmowego internetu. Teraz w wyniku interwencji prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Aero2 zadeklarowało pilną zmianę sposobu dystrybucji kart SIM oraz wysokości i form opłat związanych z dystrybucją karty SIM - podaje w komunikacie UKE.

Darmowy internet Aero2 z wadami

Darmowy internet choć wystartował, to od razu wzbudził falę krytyki. Co jest nie tak? Brakuje dobrego dostępu do informacji na temat tej usługi, kiepską dostępność kart SIM oraz wysokie opłaty za depozyt. Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę fakt, w jaki sposób darmowy internet został wprowadzony do Polski, jestem pewien, że gdyby któryś operator wprowadził, w podobny sposób jedną ze swoich nowych usług, to porażkę rynkową miałby jak w banku.

Darmowy internet? Będą zmiany...

Jak podaje UKE, spółka Aero2 zadeklarowała zmianę sposobu dystrybucji kart SIM (najpierw ma dystrybucja ma odbywać się drogą pocztową, a potem karty SIM mają pojawić się w kanałach dystrybucji innych operatorów. Poza tym nie będziemy musieli płacić depozytu, gdyż b będziemy mogli od razu wykupić kartę SIM w cenie, na która składać się będą koszty jej produkcji i dystrybucji. Na razie jeszcze nie ustalono odpowiedniej kwoty.

Rozmowy pomiędzy UKE, a Aero2 trwają...Miejmy nadzieję, że coś. się zmieni, bo obecnie oferta darmowego internetu jest zupełnie nieatrakcyjna.

Źródło: UKE