Adv.pl powiększa się o SMT Software

Agencja Interaktywna Adv.pl objęła 51% udziałów w spółce technologicznej SMT Software specjalizującej się w tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania na potrzeby biznesu.

Inwestycja w wysokości 1 052 tys. zł została sfinansowana ze środków pozyskanych na rynku NewConnect. W ramach umowy inwestycyjnej Adv.pl przetransferuje do SMT prace technologiczne.

Zarządy obu spółek poinformowały, że ich wspólnym celem jest debiut giełdowy SMT Software w pierwszym kwartale 2010 roku.

Spółka SMT Software realizuje projekty dla firm z sektora telekomunikacyjnego, finansowego, publicznego, korporacji oraz mediów. W 2007 r. firma osiągnęła zysk netto w wysokości 600 tys. zł (EBIT: 880 000 zł) przy przychodach wynoszących 4 900 000 zł.

Grupa kapitałowa Adv.pl liczy już 120 pracowników i pod względem wielkości dołączyła właśnie do czołówki firm działających na rodzimym rynku reklamy w Internecie. W marcu br. Adv.pl powołała Spółkę "ThinkOpen", w której objęła 95% udziałów. ThinkOpen to spółka działająca w branży marketingu interaktywnego, specjalizująca się w wykorzystaniu e-mail marketingu do realizacji celów biznesowych związanych ze sprzedażą, komunikacją, budową lojalności oraz promocją produktów i usług.