Adobe Flash Player 10.1 dla każdej platformy oprócz iPhone OS

Pod koniec roku na rynku powinna się pojawić wersja beta Flash Playera 10.1, z której będą mogli skorzystać posiadacze smartfonów pracujących pod kontrolą systemów Windows Mobile i Palm webOS. Nieco dłużej na swoją kolej będą musieli natomiast poczekać użytkownicy platform Google Android, Symbian i Blackberry. Wszystko wskazuje więc na to, że rozwiązanie firmy Adobe nie trafi jedynie na iPhone'y...

Firma Adobe poinformowała, że beta Flash Playera o numerze 10.1 zostanie udostępniona w wersji dla systemów Windows Mobile i Palm webOS pod koniec tego roku. Na początku przyszłego będą z niej mogli również skorzystać użytkownicy smartfonów z Androidem i Symbianem. Z kolei posiadacze telefonów Blackberry muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość (nie jest niestety do końca jasne kiedy Flash Player 10.1 trafi na ich urządzenia), natomiast właściciele iPhone'ów (ze względu na brak zainteresowania ze strony Apple)...obejść smakiem.

Nowy Flash Player, który pod koniec roku powinien być również udostępniony w wersjach desktopowych (na Windows, Mac OS oraz Linuksa), będzie angażował podczas wyświetlania stron internetowych procesor graficzny oraz wykorzystywał charakterystyczne dla urządzeń mobilnych rozwiązania, takie jak np. dotykowe ekrany (również multidotykowe), czy akcelerometry.

Warto na koniec dodać, że Flash Player 10.1 to owoc prac w ramach uruchomionego w poprzednim roku projektu Open Screen Project (czytaj: "Adobe Flash będzie otwarty").