Aborcja w internecie

Policja złapała dwóch 30-latków, którzy trudnili się sprzedażą przez internet leków wywołujących poronienie. Na stronie internetowej reklamowali specyfiki hasłem "Ciążący problem - proszę o info". Tym procederem trudnili się od ubiegłego roku.

Informację podajemy za serwisem Vagla.pl. Dwóch 30-latków z Zielonej Góry reklamowało się w internecie, że sprzedają leki wczesnoporonne. Jak się okazało, owym "lekiem" było połączenie kilku bardzo silnych preparatów, których skutkami ubocznymi jest poronienie. Dwaj mieszkańcy Zielonej Góry sprzedawali ten eksperymentalny środek za pośrednictwem strony internetowej Aborcja.com.pl.

Policja obserwowała ich transakcje internetowe. Jedna z osób sprzedających "leki" została złapana przez funkcjonariuszy na gorącym uczynku (kiedy na poczcie wysyłała tabletki). W niedługim czasie schwytano również drugą osobę. Obaj znajdują się w areszcie.

Jak wskazuje Piotr Waglowski, autor serwisu Vagla.pl, strona sprzedawców "leków" wciąż jest dostępna w archiwach sieciowych. Z informacji tam zawartych wynika, że witryna działała przynajmniej od sierpnia 2003 roku. Znajdował się na niej formularz, z którego można było odpowiedzieć na komunikat autorów "Ciążący problem - proszę o info".