AZ ma niemieckiego inwestora

Niemiecki rejestrator, spółka Key-Systems zainwestowała w szczecińską firmę AZ.pl.

Spółka Key-Systems stała się większościowym udziałowcem w szczecińskiej firmie AZ.pl, specjalizującej się w rejestracji domen oraz oferującej rozwiązania hostingowe. Na mocy podpisanej umowy, Key-Systems obejmuje 51 proc. w powstającej Spółce. Proces zakończy się po przekształceniu obecnej spółki jawnej w spółkę z o.o. W dwuosobowym zarządzie spółki znajdą się dotychczasowi właściciele - Albert Jerka oraz Andrzej Kostrzewa.

"Inwestycja dwunastego największego rejestratora na świecie otwiera nam możliwości związane z dostępem zarówno do najnowszej technologii jak i najlepszej branżowej wiedzy" - komentuje Albert Jerka.

"Dzięki obecnej pozycji AZ.pl umocnimy swoją obecność na rynku Europy Środkowej" - nie kryje zadowolenia Alexander Siffrin, prezes zarządu Key-Systems. AZ.pl jest obecnie trzecia największa firmą na rynku rejestracji domen .pl (jej udział wynosi 9,7 proc). Dwa pierwsze miejsca zajmują Home.pl (25,8 proc.) i NetArt (24,8 proc.).

Niemiecka firma obecnie zarządza ok. 2,6 mln domen. Inwestycja w szczecińską firmę, zarządzającą ponad 240 tys. domen, będzie miała również znaczenie dla polskich klientów AZ.pl. Dzięki scaleniu akredytacji jakie posiadają obie firmy, będą mogli korzystać z jeszcze bogatszej oferty domen i z uproszczonego panelu ich rejestracji.

- "Niebawem naszym Klientom zaproponujemy zmienioną stronę internetową oraz dostęp do nowych usług takich jak giełda domen, sklepy internetowe oraz dostęp do bezpiecznego dysku online. Oferta domen z całego świata, dziesiątki akredytacji, niskie, często kilkuprocentowe marże na ceny rejestracji i odnowień domen wprowadzą element konkurencyjności" - zapewnia Albert Jerka.

Proces scalania obu spółek ma zakończyć się w czerwcu. Wartość inwestycji nie została ujawniona.

Niemiecka firma Key-Systems jest jednym z największych rejestratorów domen w Europie i dwunastą pod względem udziału na rynku globalnym.