ATM: rusza iloggo

Należąca w 60 proc. do ATM spółka iloggo uruchomiła nowy projekt internetowy - serwis, który spełnia funkcję strony startowej, konfigurowanej przez użytkownika poprzez zarządzanie odnośnikami do ulubionych witryn.

Pomysłodawcą projektu i szefem spółki iloggo jest Rafał Mrzygłocki, realizujący wcześniej dla ATM projekty związane z dystrybucją treści. Iloggo to strona startowa, dostępną z każdego komputera na świecie. Linki do ulubionych stron są prezentowane w postaci graficznej (logotypy). Użytkownik może je kategoryzować i polecać innym, dzięki bezpłatnej rejestracji w serwisie.

ATM został partnerem technologicznym serwisu, objął także 60 proc. udziałów w spółce. Jak mówi Mrzygłocki, ATM dysponuje odpowiednią infrastrukturą (łącza, serwery, monitoring), aby zapewnić działanie iloggo nawet przy dużych obciążeniach. Wsparcie ATM oznacza dla iloggo niższe koszty utrzymania, co pozwoli produktowi szybko osiągnąć rentowność. Twórcy serwisu spodziewają się co najmniej 10 tys. aktywnych użytkowników do końca roku. Mają także plany ekspansji międzynarodowej, strona iloggo jest dostępna w tej chwili po polsku i po angielsku. Serwis będzie czerpał przychody z programów afiliacyjnych oraz "nieinwazyjnych " reklam. Iloggo ma zamiar promować się w internecie, liczy na tzw. marketing wirusowy.

"W tym roku nie spodziewamy się przychodów operacyjnych generowanych dla ATM przez iloggo. Efektów oczekujemy raczej w roku przyszłym" - mówi Tadeusz Czichon, wiceprezes ATM. Przedstawiciele ATM zapowiadają, że w miarę rosnącej popularności projektu (osiągnięcie poziomu ok. 100 tys. użytkowników) oraz pozyskiwania przychodów z reklam, firma poszuka dla niego inwestora strategicznego.

Inwestycja w iloggo to element strategii ATM, która zakłada wykorzystanie rosnącego potencjału internetowego rynku w Polsce - usług opartych o szerokopasmowe łacza. Wraz z Monolith Film powołał spółkę Cineman, która oferuje operatorom platformę do dystrybucji treści multimedialnych. W przyszłym tygodniu spółka ujawni więcej szczegółów tego przedsięwzięcia. Nad własnymi projektami pracują inne spółki zależne ATM - mPay (płatności mobilne) oraz rec-order (zakup muzyki w internecie).

Więcej: Iloggo.pl