AP i Microsoft ułatwią życie wydawcom

Agencja informacyjna Associated Press oraz Microsoft planują wprowadzenie platformy wideo, która umożliwi tysiącom serwisów należących do amerykańskich wydawców prasy, nadawców radiowych i TV zamieszczanie w internecie treści wideo, informuje serwis Beet.TV.

Dzięki platformie lokalni wydawcy będą mogli łatwo dystrybuować, a przede wszystkim zarabiać na publikowanych materiałach wideo. Przychody będą pochodzić z reklam wyświetlanych pomiędzy klipami. Wydawcy będą dzielić się zyskiem z Microsoft'em i Associated Press.

W zeszłym roku Microsoft i AP wprowadzili rozwiązanie Online Video Network, dzięki któremu serwisy WWW gazet mogą publikować klipy wideo pochodzące od agencji AP. Tym razem w dystrybucji znajdą się materiały wideo pochodzące od tysięcy lokalnych wydawców, które będą zamieszczane na znacznie większej ilości witryn.

W programie zapowiedziało udział ponad 7 tys. lokalnych wydawców, którzy będą mogli zamieszczać w swoich serwisach WWW klipy wideo dystrybowane na platformie. Jak pisze Beet.TV, program jest szansą przede wszystkim dla 1000 lokalnych amerykańskich stacji TV, które będą mogły w bezproblemowy sposób zarobić na publikowanych materiałach wideo.

Więcej: Beet.TV (ang.)