AOL w Indiach

America Online poinformowała o zamiarach otwarcia małej jednostki developerskiej w Indiach. Nie znane są jednak jeszcze szczegóły, ile osób będzie tam zatrudnionych, ani nad jakimi projektami będą pracować Hindusi.

Plany AOL obejmują otworzenie niewielkiego oddziału. Przedstawiciele firmy nie chcą jeszcze zdradzić, co dokładnie będzie opracowywane w Indiach. To jeszcze zbyt wcześnie, by podawać jakiekolwiek szczegóły - powiedziała przedstawicielka firmy - Mogę jedynie powiedzieć, że obecność AOL na azjatyckim kontynencie nie będzie bardzo widoczna.”

Przedstawiciele AOL podkreślają, że decyzja z otworzeniem hinduskiej jednostki wiąże się z przekonaniem, że w tym kraju znajduje się dobrze wykwalifikowana i sprawna kadra pracownicza.

Oddział zostanie uruchomiony najprawdopodobniej za kilka miesięcy.

America Online będzie kolejną firmą, która w ramach cięcia kosztów otworzy placówkę rozwojową w Indiach. Przypomnijmy, że rywal AOL Yahoo! już dawno otworzył tam swój oddział. W najbliższym czasie również Symantec – firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania zabezpieczającego komputery i Sieć zamierza otworzyć jednostkę badawczo-rozwojową w Indiach.