Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

AOL przesiada się na Linux?

Zamiast przejmować Red Hat, AOL TW chce wykorzystać tę dystrybucję otwartego systemu operacyjnego do swoich potrzeb.

Niedawno rynek zaskoczyła wiadomość o możliwości przejęcia przez AOL TW firmy Red Hat, twórcy najpopularniejszej obecnie dystrybucji Linuxa. Jak spekulowano, miałoby to posłużyć internetowemu gigantowi do zmiany platformy systemowej oferowanych przez siebie usług. Informacje te szybko zostały zdementowane, jak się okazało AOL TW będzie jednak współpracował z Red Hat i odetnie tym samym częściowo od znacznych zysków jednego ze swoich głównych konkurentów na niwie internetowej – Microsoft, rozwijający portal MSN. AOL TW według ostatnich nieoficjalnych informacji Reuters podpisał kontrakt z Red Hat na instalację Linuxa na części swoich serwerów.

Obie strony na razie odmawiają komentarza na temat szczegółów transakcji i skali kontraktu. Główną przyczyną dla której AOL miałby zdecydować się na zmianę platformy systemowej jest konieczność obcięcia kosztów. Otwarty charakter Linuxa oznacza także konieczność jego zmodyfikowania dla potrzeb tak ogromnego przedsięwzięcia jak AOL.

Red Hat rozprowadza swoją dystrybycję Linuxa do użytkowników końcowych i biznesowych, a zarabia na usługach instalacji, serwisu i wsparcia. Red Hat obsługuje m.in. tak dużych klientów jak Amazon.com, czy IBM, z którym łączy go umowa partnerska na mocy której zapewnia serwis i wsparcie dla serwerów IBM wykorzystujących Linuksa.