AOL: platforma projektowa dla aplikacji "komórkowych"

Firma zapowiedziała udostępnienie w połowie roku platformy, którą projektanci będą mogli używać do tworzenia aplikacji pracujących w dowolnym telefonie komórkowym. Platforma ma być otwarta, co ma umożliwić jej udoskonalanie przez programistów.

AOL Open Mobile Platform opiera się na technologii, którą AOL nabyła w roku ubiegłym od firmy Airmedia. Wymaga ona aplikacji pracującej w telefonie komórkowym. Program, ten, który jest tak mały, że można go porównać z rozmiarem średniej grafiku, pracuje w połączeniu z serwerami zaplecza, które przejmują zadania konwersją aplikacji do formatu wymaganego przez urządzenie.

Aktualnie, projektanci, którzy cha napisać aplikację dla telefonu komórkowego muszą dostosowywać ją do różnych, popularnych systemów operacyjnych komórek. Nowa platforma ma wyeliminować potrzebę zaznajamiania się z różnymi systemami, poprzez zastosowanie niezależnego od platform operacyjnych języka opartego na XML.

Podejście AOL nie jest jedynym tego rodzaju. Java Micro Edition, która pracuje w większości telefonów komórkowych, zastała także zaprojektowana, aby zapewnić projektantom tworzenie aplikacji Java pracujących na różnych platformach komórkowych.