Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

AOL: platforma projektowa dla aplikacji "komórkowych"

Firma zapowiedziała udostępnienie w połowie roku platformy, którą projektanci będą mogli używać do tworzenia aplikacji pracujących w dowolnym telefonie komórkowym. Platforma ma być otwarta, co ma umożliwić jej udoskonalanie przez programistów.

AOL Open Mobile Platform opiera się na technologii, którą AOL nabyła w roku ubiegłym od firmy Airmedia. Wymaga ona aplikacji pracującej w telefonie komórkowym. Program, ten, który jest tak mały, że można go porównać z rozmiarem średniej grafiku, pracuje w połączeniu z serwerami zaplecza, które przejmują zadania konwersją aplikacji do formatu wymaganego przez urządzenie.

Aktualnie, projektanci, którzy cha napisać aplikację dla telefonu komórkowego muszą dostosowywać ją do różnych, popularnych systemów operacyjnych komórek. Nowa platforma ma wyeliminować potrzebę zaznajamiania się z różnymi systemami, poprzez zastosowanie niezależnego od platform operacyjnych języka opartego na XML.

Podejście AOL nie jest jedynym tego rodzaju. Java Micro Edition, która pracuje w większości telefonów komórkowych, zastała także zaprojektowana, aby zapewnić projektantom tworzenie aplikacji Java pracujących na różnych platformach komórkowych.