Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

AOL kupuje Mailblocks

Koncern AOL Time Warner przejął firmę Mailblocks, producenta rozwiązań antyspamowych. Według przedstawicieli America Online, ma to pomóc w walce z spamem, trapiącym klientów koncernu - zarówno użytkowników indywidualnych, jak i firmy.

Kwoty, za jaką AOL TW przejął Mailblocks, nie podano. Mailblocks specjalizuje się w produkcji rozwiązań, umożliwiających blokowanie spamu generowanego automatycznie przez komputery. Jej oprogramowanie bazuje na systemie, która polega na wstrzymywaniu dostarczenia e-maila do czasu, gdy jego nadawca nie odpowie na odesłane mu pytanie - maszyny nie są w stanie odpowiadać, więc system dość skutecznie radzi sobie z wysyłanym automatycznie spamem.

Przedstawiciele AOL zapowiedzieli, że rozwiązania Mailblocks uzupełnią stosowane już przez koncern zabezpieczenia antyspamowe. Firma poinformowała także, że zamierza zmodernizować interfejs webowy oferowanych przez nią kont pocztowych - tak, by był on łatwiejszy w obsłudze.