AOL i Nokia stworzą mikroprzeglądarkę

America Online opracuje i wprowadzi na rynek pod marką Netscape wersję przeglądarki Nokia WAP, wzbogaconą o funkcje przygotowane przez swoich specjalistów.

Przeglądarka będzie przeznaczona do użycia w różnorodnych telefonach komórkowych. „Umowa ta jest kluczowym elementem naszej strategii w dziedzinie łączności bezprzewodowej – powiedział Dennis Patric, prezes AOL Wireless. – WAP to standard, który zdobył największą na świecie popularność wśród operatorów sieci i producentów telefonów i dlatego widzimy sens we włączeniu się do pracy nad jego rozwojem.”

Nokia udziela obecnie licencji na kod źródłowy swej przeglądarki WAP producentom, dostawcom układów elektronicznych, firmom usługowym i dostawcom systemów operacyjnych. Umowa zawarta między Nokią i AOL jest pierwszym przypadkiem wejścia marki Netscape na rynek mikroprzeglądarek. Jest zgodna z realizowaną przez AOL strategią, zgodnie z którą klienci mają w trybie on-line dostęp do marek i usług tej firmy, niezależnie od miejsca i czasu oraz przy użyciu różnorodnych urządzeń innych niż komputery osobiste.