AOL Time Warner - szykuje się rozwód?

Steve Case, ex-prezes koncernu AOL Time Warner, sądzi, że wydzielenie spółki America Online z AOL TW mogłoby być rozsądnym posunięciem. Tak przynajmniej wynika z artykułu w The New Tork Times, w którym cytowani są dwaj anonimowi członkowie kierownictwa firmy (którzy, jak twierdzą, rozmawiali na ten temat z Case'em).

Do fuzji AOL i Time Warner doszło na początku 2001 r. - to właśnie Steve Case był jednym z architektów tej śmiałej operacji. America Online miała być jednym z ważniejszych i bardziej dochodowych elementów nowego "megakoncernu" - niestety, krótko później rozpoczął się kryzys w branży internetowej i AOL zaczął notować poważne straty. Być może stąd właśnie pomysł na "rozwód"?

Przedstawiciele AOL Time Warner zdecydowanie zaprzeczyli tym doniesieniom - "Od miesięcy powtarzamy, że naszym głównym zadaniem jest w tej chwili przywróceniem rentowności AOL, nie zaś jego odłączanie" tłumaczy Mia Carbonell, rzeczniczka koncernu.

Sceptycznie nastawieni do możliwości "rozwiedzenia" się AOL i Time Warner są również analitycy: "Z tego tekstu niewiele wynika" mówi David Card z Jupiter Research. "Nie wydaje mi się, żeby mogło dojść do podziału koncernu. Zdaniem Carda, AOL Time Warner co prawda wciąż nie w pełni wykorzystał swój ogromny potencjał, nie oznacza to jednak, że to nie może się stać. Dlatego też, jego zdaniem, droga do rozwodu jest jeszcze daleka.