ADSL zdobywa zwolenników

Firma badawcza Yankee Group szacuje, że do końca br. w Ameryce Południowej będzie 1,2 mln abonentów łącz internetowych w technologii ADSL.

Liczba taka oznaczałaby 60% wzrost liczby użytkowników ADSL w stosunku do roku 2002. 1,2 mln użytkowników tych połączeń, zgodnie z prognozami przyniesie dostawcom Internetu około 500 mln USD przychodów.

Najwięcej użytkowników połączeń ADSL ma być w Brazylii – około 61% wszystkich południowoamerykańskich abonentów. Z kolei Meksyk ma być w br. najszybciej rozwijającym się południowoamerykańskim rynkiem ADSL; liczba tamtejszych użytkowników tej technologii ma ulec podwojeniu. Rok 2003 ma się zamknąć liczbą 150 tys. użytkowników ADSL, co przełoży się na 12% udział w liczbie użytkowników tej technologii w całym regionie.

Drugą pod względem popularności technologią dostępu do Sieci jest w Ameryce łacińskiej dostęp za pośrednictwem telewizji kablowej. Yankee Group przewiduje, że do końca roku użytkowników tej technologii będzie 720 tys., z czego 30% w samym tylko Meksyku.