Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

ABI: 941 mln widzów wideo w sieci w 2013 r.

Liczba internautów oglądających wideo w sieci wzrośnie na świecie z 563 milionów w 2008 r. do 941 milionów w 2013 roku - podaje w swych prognozach ABI Research.

ABI Research w prognozie pt. "Broadband video and Internet TV" szacuje, że na świecie w 2013 r. liczba widzów wideo online wzrośnie o ponad dwie trzecie i osiągnie poziom 941 milionów osób. Będzie to ponad połowa wszystkich internautów, których wówczas - wg prognoz eMarketera - ma być na świecie ok. 1,8 miliarda. W 2008 r. - podają analizy ABI Research - wideo w internecie obejrzało 563 milionów osób.

Dynamicznie wzrastającą popularność wideo w sieci obrazują inne badania (opublikowanie z listopadzie 2008 r.) przeprowadzone przez USC Annenberg School Center for the Digital Future oraz World Internet Project, obrazujące znajomość treści wideo wśród internautów w 13 wybranych krajach w 2007 r.

Okazuje się, że jeszcze rok temu zdecydowana większość użytkowników sieci nie oglądała i nie pobierała materiałów wideo z internetu. Zdeklarowało tak aż: 73% badanych ze Szwecji, 70% z Australi i kolejno 64% i 61% respondentów z Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. W badaniu nie uwzględniono danych dotyczących popularności internetowego wideo w Polsce.

Źródło: http://www.emarketer.com