A9 - pasek dla Firefoxa

Należąca do Amazon.com firma A9.com, udostępniła pasek narzędziowy dla przeglądarki Firefox. Aplikacja, dostępna dla wszystkich edycji 'Ognistego Lisa' (Linux, Windows, Mac OS X) umożliwia łatwe wyszukiwanie informacji - stron WWW, grafiki, książek, filmów - bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

Wyszukiwarka A9.com uruchomiona została w połowie września - jej atuty to rozbudowane opcje, umożliwiające personalizowanie wyników wyszukiwania - internauci mogą np. tworzyć listę przeprowadzonych przez nich wyszukiwań i dowolnie zarządzać znalezionymi za pośrednictwem A9.com informacjami. Na liście wyników wyszukiwania prezentowana jest nie tylko lista stron zawierających wyszukiwane informacje, ale także grafiki odpowiadające zdefiniowanym kryteriom (więcej informacji na temat A9.com znaleźć można tutaj).

A9 Toolbar do tej pory dostępny był dla przeglądarki Internet Explorer (5.5 i późniejsze) - teraz z aplikacji mogą też korzystać użytkownicy przeglądarki Firefox (i to niezależnie od platformy systemowej). Toolbar ułatwi im uzyskanie dostępu do wszystkich funkcji A9.com (m.in. listy 'ulubionych' wyszukiwań oraz do narzędzia o nazwie 'Diary' - służącego do gromadzenia informacji o kolejnych wyszukiwaniach i przeglądanych stronach WWW) bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

Więcej informacji:

http://toolbar.a9.com