A gdybyś miał wybrać 50 znajomych?

Dave Morin i Shawn Fanning wpadli na pomysł stworzenia usługi dla bliskich znajomych. W fotograficznym serwisie Path można mieć 50 przyjaciół. I ani jednego więcej. Nowa społecznościówka chce bazować na zdjęciach, smartfonie i ekskluzywnym charakterze.

"Wybraliśmy 50 osób w oparciu o badania prof. psychologii ewolucyjnej Robina Dunbara. Oksfordzki wykładowca od dawna sugerował, że 150 to maksymalna liczba społecznych relacji, które ludzki mózg może utrzymać w danym czasie" - napisał na firmowym blogu Dave Morin, były menedżer w Facebooku.

Twórcy sądzą, że wizja Path jest ciekawsza niż mentalność "dodaj wszystkich!". Serwis chce skupić się na pomocy najbliższym znajomym, którzy chcą po prostu być w kontakcie i nie oglądać nowych zdjęć psów i kotów na stronach raz kiedyś widzianych osób.

Niestety, serwis w dzisiejszych czasach może okazać się zbyt ograniczony. Path nie łączy się z Twitterem i Facebookiem, nie pozwala też na przesyłanie zdjęć do Shutterfly lub jakiejkolwiek innej strony. Nie ma wzajemnych relacji z przyjaciółmi, żadnych "lubię to!" i komentarzy. Nie ma globalnego wyszukiwania użytkowników.

W dodatku, mobilnie z serwisu korzystać można tylko przez iPhone'a, a w serwisie brak też możliwości publikacji zdjęć z aparatu w telefonie, nawigowania przy pomocy tagów itp.

Projektem, wspólnie z Morinem, kieruje twórca Napstera - Shawn Fanning. Miejmy nadzieję, że zimny prysznic ze strony portali i blogosfery, zachęci deweloperów do dalszej pracy. Pomysł stworzenia sieci społecznościowej dla prawdziwych przyjaciół wydaje się dużo ciekawszy niż kolejny Facebook.

Wejdź na stronę serwisu.