A-Space - internetowa społeczność agentów i szpiegów

Amerykańskie agencje rządowe przymierzają się do uruchomienia własnego serwisu społecznościowego przeznaczonego dla swoich pracowników. Będą mogli z niej korzystać zatrudnieni w FBI, CIA oraz NSA. A-Space ma służyć zacieśnieniu współpracy między agencjami. Analitycy wszystkich trzech agencji będą mogli łatwiej porozumieć się w kwestii różnych ważnych zadań oraz szybciej wymieniać między sobą wszelkie materiały dodatkowe.

A-Space - internetowa społeczność agentów i szpiegów
Serwis społecznościowy o nazwie A-Space ma oficjalnie wystartować 22 września. Przez ostatnie miesiące był intensywnie testowany pod kątem odpowiedniego poziomu zabezpieczeń. Oczywiste jest bowiem, że dostęp do niego będą mieli wyłącznie posiadacze odpowiednich uprawnień. Administratorzy serwisu zapewniają, że system jest w stanie zaalarmować centralę w przypadku jakiegokolwiek podejrzanego zachowania. Za śledzenie poczynań użytkowników odpowiada technologia o nazwie MasterCard.

Czy A-Space stanie się kolejnym miejscem do przechwałek zdjęciami z tajnych misji wojskowych? Jak zapewniają przedstawiciele serwisu, tak się nie stanie. A-Space ma służyć zacieśnieniu współpracy między FBI, CIA oraz NSA. Analitycy wszystkich agencji będą mogli łatwiej porozumieć się w kwestii różnych ważnych zadań oraz szybciej wymieniać między sobą wszelkie materiały dodatkowe, takie jak chociażby zdjęcia satelitarne.