Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

80 tys. komputerów atakuje Gazeta.pl

Od czwartkowego wieczoru portal Agory próbuje odeprzeć atak typu DDoS. Wczoraj komputery łączyły się z Gazeta.pl z adresów na Łotwie, w Rosji, Hiszpanii i Iranie, a dziś włączyły się w atak także komputery z krajów azjatyckich - informuje Gazeta.pl.

Gazeta.pl rozpoczęła działania obronne we współpracy z Netią i Telekomunikacją Polską i stara się odciąć połączenia z atakującymi komputerami - informuje portal. Portal utrzymuje obecnie około 70% swojego normalnego ruchu.

W wyniku ataku DoS (denial-of-service) pojawiają się kłopoty z łączeniem się z pierwszą stroną portalu. Strony serwisów: forum.gazeta.pl, gazetawyborcza.pl, blox.pl, wiadomości.gazeta.pl, gazetapraca.pl, sport.gazeta.pl, dziecko.pl, dom.gazeta.pl, etc, są lepiej dostępne.

Celem ataku jest uniemożliwienie korzystania z portalu, a nie jego zawirusowanie.

Jest to pierwszy atak tej skali na portal Gazeta.pl.