Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

80 milionów witryn internetowych!

Serwis NetCraft zanotował w kwietniowej ankiecie ponad osiemdziesiąt milionów witryn internetowych! Od poprzedniego miesiąca zanotowano wzrost o 3,1 miliona hostów. Na podwojenie objętości sieci wystarczyły zaledwie trzy lata - w kwietniu roku 2003 w ankiecie odnotowano 40 milionów witryn.

Bieżący miesiąc jest szczególny z jeszcze jednego powodu. Odnotowano jedną z największych miesięcznych zmian w rankingu. W porównaniu z marcem Microsoft zyskał 4,7 procenta udziałów w rynku serwerów webowych (aktualny udział firmy w tym sektorze to 25,22%), natomiast Apache stracił prawie sześć procent (co oczywiście nie przeszkodziło mu w zajęciu pierwszego miejsca na liście najpopularniejszych serwerów webowych, z udziałem w rynku szacowanym na 62,72%).

Powodem tak dużego wahnięcia był transfer ponad trzech i pół miliona domen z Linuksa na system Windows 2003 Server przez firmę Go Daddy. Do tej pory firma hostowała największą liczbę domen wykorzystując system Linux i serwer Apache, teraz rozpoczęła transfer wszystkich swoich domen (jest ich 4,4 miliona) na system Windows Server 2003.

Ostatni tak duży wzrost Microsoft zanotował w latach 2001-2002, kiedy to na jego rozwiązania migrowały VeriSign i Register.com.

Więcej informacji