8 milionów iPadów w dwa lata

Według analityków do 2012 roku Apple zdoła sprzedać 8 milionów sztuk iPada. Sprzedaż zaprezentowanego przez Apple w ubiegłym tygodniu tabletu rozpocznie się w marcu.

Zdaniem analityka Charlie Wolfa z firmy Needham & Company jeszcze w tym roku nabywców znajdzie 2 mln sztuk tabletu Apple'a. Jego zdaniem odbędzie się to jednak kosztem przenośnego odtwarzacza iPod touch. Prognozy Wolfa zamieszczono na AppleInsider.

Wolf zastanawia się, co stanie się katalizatorem sprzedaży iPada. Przypomina, że w przypadku iPhone'a było to uruchomienie sklepu z przeznaczonymi dla niego aplikacjami App Store oraz opublikowanie pakietu dla deweloperów, umożliwiającego tworzenie programów. Katalizatorem sprzedaży iPodów stało się otwarcie sklepu z muzyką online iTunes.

Zdaniem Wolfa, iPad prócz rynku konsumenckiego, powinien sprawdzić się w wielu innych zastosowaniach, na przykład w edukacji i medycynie.

Szacunki Wolfa są ostrożne jeśli wziąć pod uwagę wcześniejsze prognozy autorstwa Richarda Shima z IDC. W wypowiedzi dla serwisu Cnet.com przewidział on tegoroczną sprzedaż iPada na poziomie 4-5 mln sztuk.

Więcej informacji: AppleInsider